Itsenäinen Suomi täyttää sata vuotta tänä vuonna. Suomikoulu juhlii tätä sukupolvemme merkittävintä juhlavuotta ikiomilla linnankutsuilla lauantaina 25. marraskuuta 2017. Pistä parhaat päälle ja tule juhlimaan ja tanssimaan kanssamme. Ihanan gaala-illan paikkana on The Noke ravintola St. Albansissa. Viihteenä ja tanssin tahdittajana mahtava Uusikuu-bandi, joka soittaa perinteistä ja vauhdikasta suomalaista musiikkia. Pääsymaksu £50 sisältää Bucks Fizz lasillisen tervetulomaljan, kolmen ruokalajin illallisen ja muutaman lasin talon viiniä. Tilaisuus on avoin kaikille Suomen ystäville.

Kokoahan porukka ja tulkaa juhlistamaan Suomen ISOJA synttäreitä! Liput voi varata lähettämällä viestiä osoitteeseen: ilona@suomikoulu.com

Independent Finland will reach 100 years this year. Suomikoulu will be celebrating this anniversary, which is the most significant one for our generation, by organising a dinner dance, a real Independence Day party on Saturday 25th November 2017. Get your party clothes on and come to celebrate and dance with us. The venue for this gala event will be the Noke restaurant in St Albans. We will have Uusikuu providing entertainment and accompanying dancing with their traditional and lively Finnish music. Tickets are £50 per person and include Bucks Fizz as a welcome drink and a three-course dinner with a couple of glasses of wine. The event is open to all friends of Finland. Get a group together and come to celebrate Finland’s BIG birthday. You can reserve your tickets by e-mailing ilona@suomikoulu.com

Time and date: la/Sat 25.11.2017 klo 19 / 7pm.
Organiser:
 St Albans Finnish School – St Albansin suomikoulu
Band: UUSIKUU
Venue: Mercure St Albans Noke Hotel (Paikalla voi olla myös yötä – kysy juhlan alennuskoodia Ilonalta. If you wish to stay at the venue, please ask Ilona for a discount reservation code)
suomiseura-kuva1

Suomi-Seura ry tukee tapahtumaa!

Tiedustelut, liput yms / Enquires, tickets etc: ilona@suomikoulu.com